تبلیغات
حجاب زینبی و جنگ نرم - اشک گوزن و اشک انسان
حجاب زینبی و جنگ نرم
دیروز دنبال گمنامی بودیم ... امروز دنبال اینکه ناممان گم نشود. شهید شوشتری
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
مطالب این وبلاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

حجاب ، شنای مختلط ، ساپورت مردانه ، دانلود رایگان فیلتر شکن ، حجاب - مضرات کفش پاشنه بلند - دانلود رایگان انواع فیلتر شکن - سرنوشت غم بار یک دختر شاغل - شنای مختلط بانوان در دریا - ساپورت مردانه وارد شد - آدم باید دلش پاک باشه - دختر 8 ساله در دام جوان شیطان صفت - زانوهای باربی أم شکست
جستجو

آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
انقلاب اسلامی آیه قرآن ساعت فلش مذهبی
ابر برچسب ها
جمعه 20 دی 1392 06:07 ب.ظ

زهر و پاد زهر در گوزن!!!

گوزن با مار سر و کار دارد اگر مار او را بزند سمّش او را می کشد مگر اینکه زود خودش را به خرچنگ برساند ، خرچنگ را که خورد سمّ مار محو می شود.

در کتاب حیواه الحیوان می نویسد : این حیوان عاشق مار است ، از گوشت مار لذّت می برد ، گاهی می شود در تابستان مخصوصاً در هوای گرم می دود تا برسد به مار یا افعی ، از دمش شروع به خوردن می کند تا آخر ، هوا گرم ، خود سمّ هم خیلی گرم است آتشش می زند ، آتش عطش ، حرارت هوا و آفتاب و حرارت و سوزندگی سموم عطش فوق العاده است ، خودش را به آب می رساند به حسب تکوین به الهام الهی می فهمد ، اگر آب به این سم برسد فوراً او را می کشد ، بیچاره گرفتار بین الأمرین می شود ، یکجا عطش به او فشار آورده تا خودش را به آب رسانده ، یکجا می فهمد برایش ضرر دارد چون تا سمّ حل نشود ، اگر آب خورد ، متلاشی می شود ، همه أش جزء خون و بدنش شده او را می کشد ، از بیچاره گیش نعره

می زند ، داد می زند ، به واسطه ی فشاری که به خودش می آورد ، از چشمش اشک بیرون می آید ، زیر دو تخم چشمش گود است و گودیش طوری است که یک بند انگشت داخلش می رود  ، در آن حالِ عطش و فشار و سختی نعره می زند ، از دو چشمش آب می آید ، این دو تا گودی را پر می کند پس از چندی این اشکهایی که در این گودی جمع شده منجمد و براق می شود و پاد زهر است ، بسیار قیمتی است ، پادزهر طوری که شنیده اید علاج هر سمی است ، هر مار گزیده ای اگر این پاد زهر را بگذارند روی جای سم زدگیش ، فوراً خوب می شود ، همان اشک چشم گوزن است ، چون این درد را تحمل کرد ، آب نخورد که اصل حیاتش از بین برود اشکش قیمتی است.

حال که ارزش اشک گوزن را متوجه شدید ، ببینید قیمت و ارزش اشک انسان را

( اشک انسان بیش از گوزن کار می کند)                                             

اگر این جریان در روح من و تو بیاید چنین اثری در عالم معنی دارد.

یعنی آی جوان عزیز ، گناه برایت پیش آمد ، مکان خلوت ، زن نا محرم ، چقدر نفس فشار می آورد؟ از آن طرف می دانی اگر چنین کردی از آدمیت ساقط می شوی ، روح می میرد ، وای اگر با زن شوهر دار باشد سقوط مطلق است.

جوان گناه برایش پیش بیاید ، یکجا فشار نفس ، فشار شهوت بعین مثل فشار عطش گوزن است. می بیند اگر آب بخورد باید بمیرد ، مؤمن هم می بیند اگر این گناه را کرد ، راه جهنم را باید پیش بگیرد ، ای جوانی که می ترسی ، می لرزی ، می بینی ، یک جا فشار شهوت ، یک جا راه جهنم ، بگو! یا الله ، پناه به خدا ببر ، اگر اشکت ریخت در آن حال قیمتی می شود ، در آن حال بیچارگی فشار گناه یک دفعه داد بزنی ، به حال زار خودت ، دردت دوا می شود ، ولی اگر زورش به خودش نرسید مانند عمر سعد می شود. شنیده اید عمر سعد از سر شب تا صبح خوابش نمی برد ، چکار بکند از یکطرف ، حکومت ری ، از طرف دیگر ، با کشتن حسین (علیه السلام) با علم به اینکه به راه جهنم می رود ، با یقین به اینکه کشتن حسین (علیه السلام) جهنم رفتن است ، ولی بالأخره زورش به خودش نرسید. این بدبخت یک یا الله و خدایا تو به دادم برس نگفت ، از دست نفسم به تو پناه می برم ، نگفت. دعای غریق (دعای حزین ، حاشیه مفاتیح الجنان ، صفحه 581 ) بعد از نماز شب خیلی خوب است ، خدا همه را موفق بدارد ، آخرهای مفاتیح دارد. خدایا به دادم برس ، خدایا سگ نفس ، به من حمله می کند ، می خواهد مرا به گناه بکشاند.

اگر این حال در آدمی پیدا گردد ، خدا هم یار و یاورش است ، نخواهد گذاشت آلوده به گناه گردد.

بر گرفته از کتاب معارفی از قرآن

اثر شهید آیت الله دستغیب

صفحه 21برچسب ها : اشک گوزن ,  اشک ,  نعره ,  سمّ مار ,  خرچنگ , 


نوشته شده توسط : عاشقان سیدالکریم و طبقه بندی شده در : عشق به خدا ,